EDUKACJA

Niektórzy myślą, że żłobek to placówka, w której dzieci objęte są opieką polegającą wyłącznie na przewijaniu i karmieniu. Nic bardziej mylnego.

W Zielonym Groszku, oprócz codziennych czynności pielęgnacyjnych, bardzo duży nacisk kładziemy na stymulowanie rozwoju dziecka. Dlatego też, na każdy dzień tygodnia, proponujemy szereg zajęć sensorycznych i motorycznych, które pozwalają dzieciom nabywać nowe kompetencje poprzez zabawę. W tym celu wykorzystujemy wszelkie pomoce dydaktyczne – opierając się wyłącznie na rzeczach dostosowanych do wieku naszych maluchów. Nie korzystamy z żadnych urządzeń elektronicznych czy tzw. gotowych rozwiązań. Zachęcamy dzieci do kreatywności i samodzielności. Praca, którą dziecko wykona samodzielnie lub z pomocą Pani, nie tylko stymuluje, ale i motywuje do dalszych działań. A przede wszystkim jest źródłem radości dziecka i dumy Rodziców.

W naszym programie ważne miejsce zajmują ćwiczenia logopedyczne, które zostały przygotowane przez wykształconego i doświadczonego logopedę. Zależy nam, aby rozwój werbalny maluchów przebiegał bez zakłóceń. Ćwiczenia przeprowadzamy regularnie, wychodząc z założenia, że powtarzalność jest bardzo ważna dla maluchów w tym wieku.

Bardzo dużą popularnością cieszą się zajęcia umuzykalniające, prowadzone przez Panią Lenę, która ma wyższe wykształcenie muzyczne i gra na flecie poprzecznym oraz keyboardzie. Z muzyką obcujemy przy każdej okazji – włączamy dzieciom muzykę relaksacyjną, a nawet klasyczną, aby stymulować rozwój ich wrażliwości na dźwięki. Często też proponujemy dzieciom zabawę opartą na korelacji między obrazem i dźwiękiem.

Nic tak dobrze nie wpływa na kształtowanie wyobraźni dziecka jak regularne czytanie bajek. Pamiętając o tym, codziennie sięgamy po ulubione książeczki naszych maluchów. Niektóre z bajek udaje nam się zainscenizować w naszym teatrzyku kukiełkowym. Panie wcielają się w role postaci z bajek, opowiadają nie tylko fascynujące historie, ale też przekazują ważne treści edukacyjne ( np. podstawowe zasady higieny, dobrego zachowania, itd.).

Elementy języka angielskiego to kolejna propozycja edukacyjna adresowana do dzieci z grupy starszaków. Wprowadzenie dzieci w świat angielskich słówek odbywa się poprzez zabawę i naukę piosenek oraz wierszyków.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij